Volosi

Volosi

 VOŁOSI (Польща) з новою програмою Nomadism

Кшиштоф Ласон – скрипка
Станіслав Ласон – віолончель
Ян Качмажик – альт, гайда
Роберт Важут – контрабас

Струнний колектив VOŁOSI виник на весіллі. Скрипаль, випускник музичної академії Кшиштоф Ласон запросив музикантів із довколишніх сіл на вечірку з нагоди свого одруження. Після цього вони з братом Станіславом, віолончелістом, що закінчив ту ж академію, вирішили поєднати здобутки своєї класичної освіти з невимушеністю гуральських музик – мешканців гір, в яких сходяться кордони Чехії, Польщі та Словаччини.
На європейській world music сцені VOŁOSI заявили про себе у 2010 році виступом на «Новій традиції» – найавторитетнішому польському фестивалі, що спеціалізується на нових формах осмислення фольклорної музики. Сполучення балканських, трансильванських і карпатських мотивів з класичними мелодіями європейських композиторів, майстерність і невимушеність, енергія та елегантність прийшлися до смаку критикам і публіці – VOŁOSI отримали мало не всі можливі винагороди фестивалю. До сьогодні музиканти встигли видати два альбоми й здобути шанувальників далеко за межами Польщі. З незмінним успіхом вони виступали в Грузії, Данії, Німеччині, Японії, Норвегії, Словенії, Бельгії та навіть в Стольгольмскій Ратуші у присутності його величності Карла XVI Густафа, Короля Швеції.
Українська публіка познайомилася з гуртом під час міжнародного фестивалю АртПоле’2012, засвідчивши свої враження восьмиразовим викликом на біс. З того часу VOŁOSI дали кілька десятків концертів в різних українських містах – від Алчевська до Ужгорода. Цього разу різдвяний тур Україною включатиме Київ, Харків, Сєвєродонецьк, Бахмут і Краматорськ, де вперше буде представлена програма Nomadism. «…Різноманніття можливостей, вільний рух між місцями, стилями і мовами, порив до подолання стереотипних способів мислення і поведінки», – кажуть про неї самі музиканти. «...Прекрасне поєднання витончених мелодій, вигадливих аранжувань і коротких імпровізацій, що робить гурт неповторним і завжди актуальним для спраглого до пригод слухача», – додають музичні оглядачі.